Jdi na obsah Jdi na menu
 


2 PAC

 

ŽIVOTOPIS

tupac.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jméno: Tupac Amaru Shakur:
povolání:rapper,herec,básník
Původní jméno: Lesane Parish Crooks
Narozen: 16.června 1971, Bronx, New York
Zemřel: 13. září 1996, Las Vegas, Nevada
Hmotnost: 168 liber (76 kg)
Výška: 5´ 10´´ (178 cm)

Skupiny ve kterých působil: One Nation Emcees, Two From The Crew, Strictly Dope, Digital Underground, Thug life, The Outlawz
Přezdívky: MC New York, 2Pac, Makaveli
Oblíbené jídlo: Smažené kuřecí křídla s pikantní omáčkou
Oblíbené pití: Pomerančová limonáda
Oblíbená barva: Černá a zlatá


Manželka: Keisha Morris (rozveden)

keisha.jpg

 

 

 

 

zasnoubený (Kidada Jones)

kidada.jpg
 

 

 

Matka: Alice Faye Williams (Afeni Shakur)

afeni_small.jpg
 

 

 

 

Otec: William Garland

garland_small.jpg
 

 

 

 

Nevlastní otec: Jeral Wayne Williams (Dr. Mutulu Shakur)

mutulu_small1.jpg
 

 

 

 

 

Kmotr: Elmer "Geronimo" Pratt

pratt_small.jpg
 

 

 

 

Tety: Assata Shakur a Loria Shakur

assata_small.jpg

assata shakur

 

 

 

 

Nevlastní bratr: Maurice Harding (Mopreme z Thug Life)
  kkk.jpeg

 

 

 

 

Sestra: Sekyiwa Shakurkkk.jpeg
 

 

 

 

strýc:zayd shakur
bohužel nemám fotku:

Tupac Amaru Shakur se narodil na tomto světě jako Lesane Parish Crooks 16. června 1971. Jeho matka Afeni Shakur (původně se jmenoval Alice Faye Williams), změnila jeho jméno někdy po narození, na Tupac Amaru shakur znamená (zářící had) a Shakur znamená (vděčný bohu). Afeni byl také Black Panther a člen Panther 21 soud v roce 1971. Byli souzeni za údajné bomby pokus o vraždu. ale byla propuštěna  jeden měsíc před narozením jejího syna. Tupac pochází z rodiny (rovný souljahs), jak on říká.
On je bohů syn. nyní propuštěn politický vězeň, Geronimo Pratt (nyní známý jako Geronimo Ji Jagas), krok syn Mutulu Shakur, synovec Assata Shakur, kdo je nyní v exilu na Kubě, Mumia Abu Jamal bývalý člen Black Panther Party, který pomohl zvýšit 2Pac, a to bylo později ukázal, přes genetické testování, že jeho biologický otec Billy Garland je (politický aktivista), ktereý je nestydatý akt, pokoušel se získat polovinu majetku Tupac v soudním řízení krátce po jeho nešťastné smrti.

Soudce rozhodl, že on si nic nezaslouží nic poté, co bylo zřejmé, že v 25 2Pac rok života, on poskytoval mu něco málo přes 800,00 dolarů a lístek do kina. Tupac se narodil v Bronxu v New Yorku. Vyrůstal v chudé a nestabilní domácí pohybující se z místa na místo. Zatímco žije v New Yorku, v roce 1983 Tupac nutil jeho hraní debutovat jako Travis ve výrobě Zatmění slunce, u divadla Apolla nic méně. Oni zůstali tam až do roku 1986, kdy se rodina přestěhovala do Baltimoru, kde se setkal s dlouholetým přítelem Jada Pinkett.

Tupac napsal svuj první rap tam a stal  MC New York zatímco navštěvuje Baltimore škola pro umění-"To byla škola mě zachránil, ty víš, co říkám? jsem psal poezii a hovno a já jsem se stal známý jako MC New York, protože jsem byl rapu a pak jsem dělal jednu věc. "- Tupac jednou řekl v interview. V létě '88 Shakurs přestěhoval do Marin City, na předměstí Oaklandu. Tupac žil v ghettu, nebo "The Jungle", který byl prostor obklopen nóbl čtvrti White. Nyní v jeho dospívání, Tupac začal visí v ulicích, a byl nakonec vyhozen ze svého domova. Život s přáteli a nyní ve skutečnosti bez domova, začal prodávat drogy za peníze.Tupac byl vždycky zavázán svému rapu a rozhodl se dostat z ghetta. On rychle se spojil s kolegou rapperů v této oblasti a byl součástí několika skupin.

Tupac se setkal Markem Reynoldsem, který ho seznámil se svou sestřenicí Klark Gable a Darron Page. Dimitrius Striplin a Gable byly 2. místní DJ a všichni se dali dohromady a stal se TC (Crew). Tupac později se setkal s Terrym Agust, on a Terry měl rap bitvu, zatímco čekali na autobusové zastávce, a když přijel autobus říkali, že kravatu. Stali se jeden národ ceremoniářů. Zatímco v parku jednoho dne, Tupac zaslechl Leila Steinberg čtení básně Winnie Mandela. Tupac jí řekl, že se to líbilo, a oni mluvili na chvíli. Leila později mu nabídla místnost ve svém domě Sonoma County a Tupac dělal jí jeho manažera skupiny s Ray Luv a jeden z Digital Underground je DJ, Přísně Dope. . Leila představil Tupaca z Atron Gregory (manažer Digital Underground) a Atron představil ho Shock G. A ten dal Tupacovi živej konkurs, líbilo se mu co slyšel, a pozval ho na turné jako roadie / pozadí tanečnice. Tupac se stal členem Digital Underground v roce 1990.

První píseň, kterou on zaklepal na byl "Same Song" z LP "To je EP Release " a objevil se na LP "Sons of P". V jeho filmový debut, hrál Tupac zpěvák Rap ve filmu Nic než trable spolu se zbytkem společnosti Digital Underground členů.

Dne 15.srpna 1991 Tupac podepsal sólový obchod s Interscope a později v tomto roce vydal své první album "2PACALYPSE Now ". Jednalo se o únik pevných látek, který plodil dvouhru hitu "Trapped-(chycen) a "Brenda's Got A Baby-(brenda má dítě).Tupac, na poradil z jeho manažerem a šel spolu s Money B (DU člen), dostat do konkurzu na film. Jistý  herecké zkušenosti za sebou tupac měl , Tupac měl absťák po shlédnutí několika chudých konkurzů ostatními a dostal hlavní roli Rolanda Bishopa v "Juice-(respekt) Ernest Dickerson, kde hraje po hladovém zabijákovi který se zbláznil.

jhkjk.jpg

 Tupac a film vyhrál ohlas u kritiků a lidí na ulici začnou spojovat 2Pac s postavou bishopa. Spolu s jeho novim koníčkem našel slávu přišel diskuse nad některými jeho více hardcore písně "Souljah Story " a "násilné". V Texasu, obhájce obviňuje smrt stavu vojáka na albu 2Pac, prohlašovat, že písně 2Pac přiměly teenager ho zabít (protože to ve svém fuckin 'magnetofonu?). Dne 22.srpna 1992 byl 2Pac hrál na shromáždění v Marin City, kde 6-ti letý chlapec byl zastřelen uprostřed hádky 2Pac měl s někým, kdo neměl rád to, co řekl o městě a jeho obyvatelé ve svém nedávném rozhovoru. Tupac  řekl, aby přinesly batoh s pistolí v tom, který byl zřejmě používán ve střelbě končila 6-letého chlapce smrt. Případ byl vynechán kvůli nedostatku důkazů. Příští měsíc, pak vicepresident Dan Quayle odsoudil album 2Pacalypse Teď říká, že nemá místo v naší společnosti.

Stejně jako před lety příštích pár let se to vzestupy a pády na Tupaca hrnulo hodně. V únoru 1993 se snížil jeho druhé sólové CD "Strictly 4 My NIGGAZ" kde požáry zpět na Dan Quayle-"Boom Bang Boom, je to stick-up, viceprezident Dan Quayle jíst péro!", představoval dvouhru "Keep Ya Head Up-(Nech hlavu zvednutou), "Papa song(tatínkuv song) píseň", a klasické "I Get Around-(Silnější než kdy předtím) Dne 23.července Tupac se objevil v novém filmu"Poetic Justic(cesta za láskou), spolu s Janet Jackson.Tato role ukázala, že hudba nemusí být v Tupacově životě číslem jedna. Za zmínění stojí, že Janet požádala, aby si Tupac nechal udělat test na HIV, jinak s ním nebude natáčet scény, kde se s ním líbá. Pro něj to znamenalo urážku, vždyť se přece jedná o líbání, nikoli o sex, tudíž test odmítl. Až na toto vycházel s Janet na výbornou. Role Luckyho mu padla na výbornou a konečně předvedla rappera i z té citlivější stránky. Podle všeho z něj citlivost v reálném životě dělala právě tak neoblomného bojovníka. Film Poetic Justice ukázal, že hudba není u ´Paca atributem číslo jedna. Tupac byl nominován za americkou hudební cenu za nejlepší nový rap nebo hip hop umělece. Dne 13. března Tupac dostal se do boje s limuzínou řidič v Hollywoodu, který obvinil z užívání drog Tupaca v autě. Tupac byl zatčen, ale obvinění bylo staženo.

poetic-justice-main-page.jpg

V dubnu Tupac je zatčen, opět v Detroitu, tentokrát pro použití s baseballovou pálkou na místní rappery během koncertu, dostal Tupac odsouzení k 10 dnům ve vězení. 31.října Tupac byl znovu zatčen, tentokrát pro údajné střílení na 2 policisty v Atlantě, kteří byli černýho motoristu, ale obvinění bylo nakonec upuštěno pro nedostatek důkazů. 18. listopadu, v jednom z největších ran pro jeho kariéru a život, je Tupac zatčen a obviněn z pohlavního napadení poté, co fanoušek (19-rok-starý Ayanna Jackson) byla znásilněna ve svém hotelovém pokoji. 10.03.1994 Tupac byl opět zatčen pro zmlácení režiséra Allen Hughes poté, co dostal klesl z filmu "Menace II Society", a byl odsouzen k 15 dnům ve vězení. 7.září Dvě dospívající Milwaukee zavražděn policista a citovaná Tupac je "Souljah příběh"jako jejich inspirace.

Jako by nebylo potíží dost, píše se datum 30. listopadu 1994 a Tupac byl přepaden a postřelen v budově nahrávacího studia na Times Square v New Yorku mezi 48. a 49. ulicí. Je zajímavé, že postřelen byl pouze on, i když byl s dalšími třemi členy jeho skupiny. Když se ´Pac přepadení bránil, byl dvakrát střelen do hlavy (zní to divně ale je to tak), dvakrát v okolí rozkroku a jednou do ruky, což bylo nejvážnější zranění, protože kulka zasáhla důležitou tepnu. Přepadení bylo policií diagnostikováno jako loupež a víc vědět nepotřebovali. Ani se nesnažili pořádně hledat viníka. Hlavním argumentem bylo, že okraden by byl kdokoli, kdo by vstoupil do budovy. „Zloději“ ukradli šperky za 40 tisíc dolarů. Byly různé verze toho, jak se celá situace udála, nás ovšem budou zajímat bezprostřední okamžiky po střelbě, protože právě ty jsou začátkem konfliktu západního s východním pobřežím. rapper pod přezdívkou Puff Daddy (z posledních let známý jako P. Diddy), Andre Harrell s kámošem Strechem, dnes již zesnulý Notorius B.I.G. a ještě pár lidí, se kterými byl Tupac vesměs dobrý přítel, směřovali do studia za Junior MAFIA. Když uviděli pětkrát postřeleného ´Paca, jejich výraz dle jeho vlastní výpovědi působil udiveně, jak je možné, že ještě vůbec žije?!? Od tohoto momentu se nemohl zbavit podezření, že to na něj ušili, hlavně tedy Harrell a Strech. Pravda ovšem je, že pokud se nesnažíš problém řešit, stáváš se jeho součástí. Biggie byl na Tupaca dokonce naštvaný kvůli tomu, že podezřívá jeho přátele z krádeže. Postřelený a krvácející Tupac se s pomocí posadil na židli, požádal o smotání jointa a o to, aby někdo zavolal jeho matce. Hodně spekulací do případu vnáší rozhovor pro prestižní časopis Vibe. První tři zmínění (myslíme tím Puffa, Notoriuse a Harella) „kupodivu“ absolutně popřeli, že by mohli mít v přepadení prsty. Harell prý zavolal sanitku, podle Tupaca ale dělal, že ho ani nezná. Daddy říkal, že se o ´Paca začal hned starat, podle ´Paca stál opodál. Tupac byl kvůli vážným zraněním hospitalizován v nemocnici Bellevue. Tři hodiny po operaci i přes zákaz lékařů nemocnici opustil, necítil se v ní v bezpečí.Tupac zkontrolovat sám z nemocnice méně než 3 hodiny po operaci a přijímání ohrožující telefonní hovory. Bydlel v domě svého přítele herečka Jasmine Guy, stále zůstává nevyřešený případ.

Život se mu z ničeho nic změnil, nevěděl komu má věřit a tak se začal řídit heslem Trust Nobody (nevěř nikomu), které si nechal dokonce vytetovat ještě s královskou korunkou na vnitřní stranu ruky. Vůbec láska Tupaca k tetování byla nezměrná. Ze začátku jsme se zmínili o tom, že byl v mládí optimista, to mu zůstalo, stačí se podívat na jeho záda s nápisem Smile Now - Cry Later (Směj se nyní, plač později) doplněné o dva obličeje obléhající gotický kříž s nápisem Exodus a letopočtem, pod tím vším trůní velký nápis Ballin. Mezi další sdělení ´Pacovo tetování patřilo například to, že jediný jeho strach ze smrti je reinkarnace a že jediný, kdo ho může soudit, je Bůh. Rozepisovat se o všech tetováních by bylo na dlouho nebo přinejmenším na další článek. Podle tetování se ovšem dá dobře orientovat ve stáří fotek Tupaca. Prvním tetováním byl nápis 2Pac a hlava Nefertiiti na prsou, mezi nimi zbraň AK47 s nápisem 50 Niggaz. Posledním tetováním je nápis Makaveli na krku. Proč Makaveli? Je to Tupacovo další přezdívka, která je inspirována italským vojevůdcem Machiavellim, který v boji předstíral svojí smrt, aby zvítězil nad nepřítelem a vrátil se za deset let silný a schopný nepřítele rozdrtit. Jeho literatura byla pro ´Paca inspirací a to především dílo The Prince neboli v češtině Vladař, mohu pouze doporučit. Od tetování zpět k životopisu.

Po postřelení se Tupac začal cítit vězněm vlastní slávy. Vůbec sláva je něco, co ho po celou dobu nabíjelo energií, co miloval. Na druhou stranu ho touha po slávě činila paranoidním, bál se o svůj život. První „příznak“ slávy byl však v převaze, viz. píseň Fame, v jejímž refrénu se jasně dozvíte, že sláva a štěstí je něco, co milujeme, kvůli čemu umíráme, něco co nám způsobuje pouze bolest a uvězňuje nás to v téhle „hře“. Tupac to začal přehánět s marihuanou a začaly ho pronásledovat první myšlenky na smrt. Proč Tupac tak rychle opustil nemocnici? Nechtěl, aby to vypadalo, že se kvůli zraněním chce vyhnout stání u soudu ze sexuálního obtěžování. Porota rozhodla takto: Tupac Amaru Shakur je vinen ve třech bodech obžaloby, ale nevinen v dalších šesti mimo jiné i ze sodomie. Výrok poroty musel být vykonán! Byl poslán do vězení Clinton Correctional Facility s maximální ostrahou na jeden a půl roku.

Prvních osm měsíců z jedenácti, které nakonec ve vězení pobyl, strávil četbou knih (například již zmíněným Machiavellim) a dokonce napsal vlastní scénář Live 2 Tell, který se dočká filmového zpracování. Jediné, na co se nedokázal pořádně soustředit, bylo psaní songů, prostředí věznice pro něj bylo ubíjející. Stále měl ale přátele, se kterými si psal dopisy. Po tom, co jeho matka začala navštěvovat odvykací kůru kvůli závislosti na cracku, opět se sblížili. Z této doby pochází pecka s názvem Dear Mama z alba Me Against The World, které bylo doděláno ještě před nástupem Tupaca do vězení. Vydáno bylo 27. února 1995 a na prvním místě amerického žebříčku Billboard se drželo po neuvěřitelné čtyři týdny za sebou. Album by se dalo nazvat jakýmsi vrcholem jeho kariéry. Ve vězení si uvědomil také mnoho důležitých věcí, srovnal myšlenky a naučil se hodně o vnitřním strachu. Především ale to, že právě strach je silnější než láska.

Marion „Suge“ Knight, majitel úspěšné a velice kontroverzní nahrávací společnosti Death Row, projevil o osobu ´Paca zájem. Po tom, co Suge zaplatil kauci ve výši 1,4 milionu dolarů, podepisuje Tupac bez otázek smlouvu a stává se tím pádem součástí Death Row. Začíná nová éra! Konflikt mezi západem a východem nabírá na obrátkách a to od momentu, kdy se Tupac přestěhoval z Baltimoru do Kalifornie. Západ zastupuje Death Row reprezentující Los Angeles, východ zase Bad Boy v New Yorku a kdo jiný by mohl být v jeho čele, než Puff Daddy a Notorious B.I.G.?! Smlouva mezi ´Pacem a Sugem zahrnovala natočení a vydání tří alb, na což se Tupac hodně těšil, běžel ihned do studia, kde byl schopen nahrát 24 songů za necelé dva týdny. Sice byl schopen vydělávat peníze, ale dlužil ještě větší balík peněz Death Row. Na tom, že rád chodil do studia, to ale nic neměnilo.

Dne 13. února 1996 otřáslo hudebním trhem album All Eyez On Me skládající se z dvou CD. V prvním roce se ho prodalo přes šest milionů kopií! Mezi vlajkonoše patří skladby California Love ve spolupráci s Dr. Dre a 2 Of Amerikaz Most Wanted nahrané ve spolupráci s rapperem jménem Snoop Dogg. Album pořádně rozbouřilo rapové moře a ještě víc rozdmýchalo konflikt mezi západem a východem. Úspěch byl doslova světový a i samotný Dr. Dre prohlásil, že od dob N.W.A. něco podobného neslyšel. Na Tupaca se začaly sypat zajímavé nabídky. Od těch méně zajímavých, jako je nabídka natáčení reklamy na alkohol Special Brew, až po ty zajímavější, jako jsou role ve filmech. Z nich si vybral Gridlock´d, Bullet a nakonec Gang Related. Naneštěstí zmíněná temná stránka Tupacovo duše se i přes všechny úspěchy prohlubovala, on totiž úspěch jednoho, je neúspěch druhého. Stále více přicházel do konfliktu se zákonem a popravdě si z toho ani nic nedělal, byl milionářem a zaměstnával ty nejlepší právníky v zemi.

V březnu roku 1996 se předávání hudebních cen L.A. neobešlo bez toho, aby si Death Row a Bad Boy nevjeli do vlasů. Reakcí je květnové natočení videoklipu k songu 2 Of Amerikaz Most Wanted, ve kterém ´Pac se Snoopem trestají karikatury Puffa a Biggieho. V červnu zasazuje Tupac východnímu pobřeží další ránu a to bojovou skladbou Hit ´Em Up, ve které ostře kritizuje Bad Boy, Mobb Deep, rappera Jay-Z a mnoho dalších. Navíc v ní prohlašuje, že se vyspal s Biggieho manželkou Faith Evans. Na druhou stranu je pravda, že tisk celý konflikt dost nafoukl, dalo by se říci že i vymyslel. Z problému dvou rapperů udělal válku. Každý to bral jako boj o prodej desek, ale pro ´Paca to byla osobní záležitost, vždyť se na východním pobřeží narodil, stále ho měl rád, byl pouze zklamán ze zrady. Hit ´Em Up to nekončilo, v dlouhé řadě „beefů“ pokračoval, dokonce sám produkoval videoklipy, kupříkladu k Made Niggaz.

Společnost Death Row byla sice velice úspěšná, ale pověsti o její gangsterské mentalitě byly rychlejší. Většina přátel od Suga pocházela z Comptonu, byla členy gangu Bloods a k nekalým praktikám neměli daleko. Těžko se budete chovat podle pravidel, když byste tím šli „proti proudu“. Tupac nebyl šťastný, trable ho pronásledovaly dnem i nocí. Snažil se žít šťastný život, ale moc se mu to nedařilo. Cítil, že se mu přihodí něco zlého, byla to paranoia. Stačí shlédnout videoklip k I Ain´t Mad At Cha, ve kterém je Tupac zastřelen a dostane se do nebe. Bylo to jako proroctví. Pro případ jeho skonu se uzavřel do nahrávacího studia a začal nahrávat třeba i tři songy za den. Čas byl pro něj luxusem. Jeho den vypadal asi tak, že ráno byl na natáčení filmu a po zbytek dne rapoval ve studiu s Outlawz. Posledních pár měsíců svého života prospal pouhé čtyři až pět hodin denně. Texty psal rovnou za mikrofonem. První z posmrtně vydaných alb a také poslední, které vyšlo pod labelem Death Row (na trh se dostalo 5. listopadu 1996) s názvem The Don Killuminati: The 7 Day Theory, bylo nahráno za necelý týden. Přesto je jeho kvalita nezměrná. Čtvrtého září 1996 hovoří Tupac na předávání cen hudební stanice MTV o nové společnosti Death Row East, které měla zastupovat jeho umění i na východním pobřeží. Navíc měl již několik týdnů v hlavě nápad na založení vlastní společnosti produkující filmy s názvem Euphanasia.

den střelby 7. září 1996
mike tyson

14tyson.jpg
vs

 

 

 

 

Bruce Seldon

seldonbruce-11.jpg 

 

 

 

 

 

odjíždí Tupac do města světel Las Vegas, aby v něm shlédl boxerský zápas Mike Tyson vs. Bruce Seldon. Tyson byl jeho dlouhodobý kamarád, kterého považoval za velkého bráchu. Nemohl propásnout žádný jeho zápas. Původně chtěl sice odcestovat do Atlanty, ale dal Sugovi svoje slovo a slíbil mu, že s ním do L.V. pojede. Jel společně se společnicí Kidadou. Po cestě si na benzínce zakoupil pět časopisů o zbraních. Ty si četl po celou dobu, než dorazil do hotelu Luxor, v nemž se ubytoval. Den strávil hraním v kasinu. Jakmile je někde Hennessey, peníze a obdiv přihlížejících, bude tam zákonitě i Tupac. Ve státě Neveda je problém s nošením zbraní, Tupacův osobní strážce ji nemohl mít u, sebe stejně jako zbytek ochranky, třebaže se skládala z velké části ze členů policejního sboru. K tomu byl po celý den problém s komunikací, Tupacův nejbližší bodyguard měl po celý den na starost milionového chlapce z Death Row, ale telefonovat musel z automatu. V kasinu byli i členové Outlawz. Ochrana ´Paca se neobešla bez komplikací, bodyguardovi se dokonce na pár desítek minut úplně ztratil a bloudil sám po kasinu. Schylovalo se k začátku boxerského zápasu a Tupac musel počkat na Suga. Ten na sebe vždycky nechal čekat, což ´Paca žralo, už chtěl jít na zápas sám, ale Suge se na poslední chvíli objevil. Měl lístky do sektoru čtyři, řada E. V osm hodin večer zápas začal, Tyson měl jasně navrch. Po 109 sekundách a padesáti úderech je konec, Tyson vyhrává. Tupac měl ve zvyku vždycky Mikovi osobně pogratulovat, jenomže musel se Sugem spěchat do jeho klubu 662. Párty v klubu se neměla vůbec pořádat. Když v něm byl Tupac čerstvě po jeho propuštění z vězení, kapacita byla převýšena dvojnásobně a policie si užila pěkný večer. Suge to ovšem uhrál na charitativní koncert, tudíž se párty mohla pořádat. Nestál o problémy, a proto se snažil držet plánu.

suge.jpg

bitka v hotelu MGM orlando anderson vs tupac amaru shakur
orlando anderson fotka:
orlandoandrsn.jpg

 

 

 

 

Kolem třičtvrtě na devět se v přízemí hotelu MGM Grand odehrála bitka mezi členy Death Row včetně Tupaca a Orlando Andersonem. Člen gangu South Side Crip měl údajně Tupacovi ukrást jeho zlatý řetěz s emblémem společnosti Euphanasia - velkým svalnatým andělem smrti. Emblém měl průměr osm centimetrů a Orlando za něj měl dostat pěkných pár tisíc dolarů. Tupac shodil Orlanda na zem a sebral si svůj roztržený řetěz, zatímco zbytek členů Death Row kopal zloděje na zemi, vše zachytila průmyslová kamera hotelu. Bylo na čase uniknout z místa činu. Nikdo kromě Tupacova osobního bodyguarda nevěděl, kde je východ a proto nastal pěkný zmatek. Pro úplnost dodám, že Orlando Anderson byl rok na to zastřelen na benzínce v Comptonu. Tupac se šel ještě před odjezdem do klubu převléci do zeleného dresu (bohužel ne do neprůstřelné vesty) a u hotelové služby si nechal urychleně opravit šperk. Tupac věděl, že členové Outlawz jsou určitě opilí, takže nemohou do klubu řídit, proto poprosil bodyguarda, aby je sehnal a všechno zařídil. Usedl vedle Suga na přední sedadlo jeho čtrnáct dní starého BMW 750IL. Auto nemělo ještě ani značky, na druhou stranu mělo zabudovaný vysoce výkonný audiosystém.

23:15 Flaminga Road s Koval Lane bílý Cadillac
Kolona deseti automobilů se dala do pohybu po Flamingu. V 22:55 stáhl Tupac okénko, právě v tento moment byla pořízena vůbec poslední fotografie, na které ja naživu. O pět minut později BMW zastavila policie na Las Vegas Blvd., údajně za hlasitou hudbu. Tupac vždycky rád při jízdě poslouchal svojí hudbu, mohl jí tak dobře zhodnotit. Ve 23:15 zastavují auta na křižovatce Flaminga Road s Koval Lane, z pravé strany se vyřítí bílý Cadillac se čtyřmi černými muži, zbraně dvou trčí z okýnka. Na BMW s Tupacem a Sugem bylo vystřeleno třináct ran, čtyři trefily ´Paca do hrudníku. Navíc měl rány i v pánevní oblasti a na rukou. Tupac chtěl přeskočit na zadní sedadla, Suge ho ale strhl dolů. Cadillac ujíždí jižně po Koval Lane do ulic Las Vegas, které leží prakticky uprostřed pouště. Dodnes nikdo neví, kdo byli ti střelci a proč chtěli Tupaca zabít? Suge byl raněný na hlavě odraženou kulkou, jiná zranění neměl, tomu říkám štěstí. Třebaže měl BMW ve značně dezolátním stavu, Suge se s nim otočil do levého pruhu Flaminga a snažil se najít nejbližsí nemocnici. Bohužel jel západně po Las Vegas Blvd., což je od nebliží nemocnice na durhou stranu. Po celou dobu Tupac komunikoval, nebyl v bezvědomí, ale krvácel a těžko se mu dýchalo. BMW zastavuje již podruhé ten večer policie, tentokrát na kžižovatce Harmon Ave a Las Vegas Blvd., slyšela totiž před hotelem Maxim střelbu. BMW mělo prostřelené dvě pneumatiky. Nakonec Tupaca do nemocnice University Medical Center odváží sanitka. Tu zavolala policie.
bílý Cadillac ze kterého se střílelo

 

inzerce_zoom_53014.jpg

 

den smrti: 13.září 1996 16:03
Hned ten večer se Tupac podrobuje první ze tří operací. Je ve velmi kritickém zdravotním stavu. Během další operace je Tupacovi vyjmuta pravé plíce, stále upadá do bezvědomí. Fanoušci se shromažďují před nemocnicí. V pondělí 9. září dochází ke konfliktu mezi Tupacovými kamarády a policií, vše se nakonec obešlo bez větších problémů. V pátek 13. září 1996 je Tupac v 16:03 prohlášen za mrtvého doktorem Lovettem. Na žádost matky byl odpojen z přístrojů, kterého ho držely při životě. Lékaři se ho totiž poněkolikáté resuscitovali. Celý svět obletěly zprávy o smrti jednoho z největších rapperů, který kdy žil. Umřel v pouhých 25 letech!

Fanoušci nemohou uvěřit, auta za zvuku skladby If I Die 2Nite opouštějí areál nemocnice. Už od prvního dne od jeho smrti plní stránky všech různých časopisů teorie o tom, že přežil. Média se chytily především verze, ve které se mluvilo o plánech Tupaca opustit Death Row. Dalším „důkazem“ přetrvávajícím do dneška by měly být stále vycházející alba, poslední by mělo vyjít v roce 2006. Nechám vás utvořit si svůj vlastní názor. Tupac si přál, aby mu na pohřbu každý z Outlawz zarapoval. I přesto byl Tupac den po smrti spálen v krematoriu a posléze rozprášen jeho matkou. Milióny lidí po celém světě stále věří, že Tupac žije a pouze čeká na chvíli, kdy se bude moci vrátit. Víte, ať už žije nebo ne, je stoprocentně na místě, kde je mu lépe a kde může být konečně šťastný. Celý jeho život na tomto světě byl protkán bolestí. Tak už víte, proč jediným jeho strachem ze smrti je reinkarnace? Jediné, co ho mohlo zabít, byla smrt a i přesto žije dál, prostřednictvím jeho hudby, básní, filmů.Odkaz žije v každém z nás. Tupac nechce být zapomenut, buď se totiž vyvíjíš, nebo mizíš.

tupaca BMW 750IL

bmw.jpg

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Blood Straits - Taylor & Francis Online

(Adavaoxino, 8. 10. 2018 4:58)

Torsion bras de quelqu'un est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre manque de sensibilite bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la prendre facilement de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/pourquoi-le-cialis-est-il-si-cher/

Steep Blood Stress and Basic nature Blight

(ApypeDrurf, 28. 7. 2018 9:27)

Pression arterielle est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre moelle bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/tadalafil-expiration/